Aby najlepiej wykorzystać możliwości swojego ciała do biegania nie powinno być ono spięte:-)
Unikniemy dzięki temu niepotrzebnych kontuzji a i samopoczucie będzie o wiele lepsze :-)
Pierwszy Task to wyrobić w sobie nawyk ok. 10 min rozciągania się każdego dnia.
Na początek proponuję wieczór przed kąpielą :-) (może być również zamiast)
Ćwiczenia dowolne, nie jestem profesjonalnym trenerem, więc nie będę tu opisywał ćwiczeń.
Znajdżcie sobie w necie zestaw 10-15 ćwiczeń, tak aby trwały ok. 10 min i wykonujcie je regularnie.
Standardowy zestaw ułatwi Wam "szybsze" wykonanie.
Tu fajne i proste ćwiczenia na plecy i pośladki - najważniejsze dla biegaczy :-)
https://www.youtube.com/watch?v=wDih5YWGxC8
Tu coś dłuższego, ale można skrócić przytrzymania do 10-15s zamiast 30.
https://www.youtube.com/watch?v=0sBbQlhwr5c
Możecie wykonywać zamiennie.